SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

İngiliz kadın İzmir'deki kalça ameliyatında öldü

İngiliz Leah Cambridge (29) İzmir'de gerçekleştirilen 24 bin liralık kalça kaldırma operasyonunun ardından hayatını kaybetti.

 

29 yaşındaki Leah Cambridgeİzmir'de özel bir kliniğe kalça ameliyatı olmaya geldi.

 

 

Üç çocuk annesi kadın, yaklaşık 24 bin liralık ameliyatın ardından yaşamını yitirdi.

 

 

Leah'nın ailesi trajedinin ardından gelecek cevabı bekliyor...

 

 

Güzellik uzmanı Leah, operasyon sırasında yaşanan komplikasyonlarının ardından ameliyat masasından kalkamadı.

 

 

Genç kadının 31 yaşındaki acılı eşi, estetik ameliyat yaptırmayı düşünenleri riskleri hakkında uyarıyor.

 

 

İngiliz gazetesi Sun'a konuşan genç adam, "İnsanların bu işlemler sonucunda oluşacak kötü sonlardan haberdar olmalı. Hala eşimin neden öldüğü ile ilgili cevaplar bekliyorum" dedi.

 

 

Leah Cambridge’in, popo dikleştirme ameliyatı sırasında mikrop kaptığı, ölüm nedeninin de emboli (damar tıkanıklığı) olduğu belirtildi.

 

 

Kalça büyültme ve kaldırma operasyonları son zamanların en yaygın estetik ameliyatlarından.

 

 

Ameliyatta; hastanın kalçasına, vücudun başka yerlerinden alınmış yağlar enjekte ediliyor. Yağ transferinin ardından hastanın kalçası istediği yönde yeniden şekillendiriliyor.

 

 

İngiltere'de yayınlanan TOWIE adlı reality şovun yıldızlarından Lauren Goodger da Türkiye'ye gelerek "Brezilya kalçası" ameliyatı olmuştu.

 

Ameliyatta ölen İngiliz hastanın doktorundan son dakika açıklaması

 

Ameliyatta ölen İngiliz hastanın doktorundan son dakika açıklaması

 

Leah Cambridge’in doktoru Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Üçkan, "Bu tür ameliyatlarda istenmeyen ve öngörülemeyen risklerin her zaman olduğu bilimsel bir gerçektir" diye konuştu.

 

 

Üçkan, açıklamasında şunları söyledi:

 

 

 "Vücut şekillendirme operasyonu amacıyla başvuran Leah Cambridge (29) isimli hasta maalesef ameliyat esnasında meydana gelen ani bir komplikasyondan dolayı verilen tüm çabalara rağmen hayatını kaybetmiştir. Hem bir hekim hem de bir insan olarak çok üzgünüm. Ameliyat öncesi ve süresince yapılan bilgilendirme, tüm tıbbi incelemeleri ve sağlık hizmeti yönünden bir kusuru ve eksiklik olmamasına rağmen bu tür ameliyatlarda istenmeyen ve öngörülemeyen risklerin her zaman olduğu bilimsel bir gerçektir ve tüm dünyada çok sayıda benzer bir durum bildirilmektedir. Hastanın ailesi ile de görüşülerek gerekli bilgiler verilmiştir. Gösterdikleri anlayış için acılı aileye yeniden teşekkür eder ve baş sağlığı dilerim."

 

 

reklam

3. SAYFA