SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Vestel’den yerli otomobil VEO hakkında açıklama!

Vestel yerli otomobil VEO için tescil başvurusunda bulundu. Zorlu Grup, Vestel kaynaklarını kullanarak yerli otomobil projesinin temellerini attı!
Zorlu Holding, Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu bünyesinde yer alan en güçlü üyelerden bir tanesi. Yerli otomobil için kurulan bu gruptan, en güçlü ve yerli adım bu projeyle geldi.
Vestel yerli otomobil VEO’nın tasarımı çok etkileyici! 
Vestel yerli otomobil VEO için 7 Eylül 2018 tarihinde tescil başvuru yapmıştı ve resmi veriler bugün itibariyle gün yüzüne  çıktı. Yerli otomobil VEO tasarım detayları ile herkesi şoke ediyor.,
 
 
VEO’nın tasarımında 3 kişinin imzası bulunuyor. Kazım Doku, Mehmet Kaya ve Burak Emre Altınordu tarafından tasarlanan yeni yerli otomobil için itiraz hakkı saklı tutuluyor.
3 aylık itiraz süresi içerisinde tasarım detaylarına ilişkin gerekçe gösterilip tescil sürecine itiraz edilebilecek. Vestel’in otomobil tasarımı için itiraz süresi 2019 Ocak ayında sona eriyor.
Zorlu Holding 10 milyon dolarlık yatırım yapacak! 
Yerli araba projesini destekler nitelikte yeni adımların atılacağını belirten Zorlu Holding, 2019’un sonunda büyük adımlar atacaklarını açıkladı.
 
2019 sonuna kadar elektrikli araçlar için Türkiye’nin her yerinde, 200’den fazla noktada hızlı şarj istasyonu kuracaklarını belirten Zorlu Holding; elektrikli otomobiller konusunda çok iddialı.
2019 sonuna kadar elektrikli araçlar için Türkiye’nin her yerinde, 200’den fazla noktada hızlı şarj istasyonu kuracaklarını belirten Zorlu Holding; elektrikli otomobiller konusunda çok iddialı.
Zorlu Holding’den yerli otomobil VEO hakkında açıklama!
Günceleme: Bugün Vestel otomobil projesine gelen tepkilerin ardından Zorlu Holding tarafından önemli bir açıklama yayınlandı. Zorlu Holding ise yapmış olduğu açıklamada;
”Bugün medyaya yansıyan “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik” haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır.
Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.
Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerine yer verdi.

reklam

3. SAYFA