SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

2018 DGS ek tercih ve yerleştirme sonuçları açıklanma tarihi!

11 Ekim itibariyle ÖSYM tarafından başlatılan 2018 DGS ek tercihleri geçtiğimiz gün sona erdi. Üniversite eğitimine devam edecek öğrencilerin merak ettiği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi çalışma takvimini belirledi...
 2 yıllık bölümden mezun olan ve lisans eğitimine devam etmek isteyen aynı zamanda açıköğretim üniversitesine yerleşmek isteyenlerin başvuru yaptığı DGS ek yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı.
11 Ekim 2018 tarihi itibariyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınan ve 16 Ekim 2018 tarihinde sona eren DGS ek tercih sonuçları için tarih henüz belirlenmedi. Fakat geçtiğimiz senelere bakılırsa Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme ve tercih sonuçları 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.
YERLEŞTİRMELER NASIL ÖĞRENİLECEK?
ÖSYM’nin resmi internet sayfasında yani https://ais.osym.gov.tr/yayınlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Öğrenciler TC kimlik ve ÖSYM şifresi ile giriş yaptıktan sonra 2018 DGS ek tercih sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilecek.
BU SENE NE KADAR BOŞ KONTENJAN VARDI?
Toplam 180 bin kişinin tercih yaptığı DGS'de, 30 bin kişilik kontenjana 94 bin aday yerleştirildi. Boş kalan kontenjanlar ise 35 bin olarak açıklandı.

reklam

3. SAYFA