SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

'Sahte ölüm' tezgahı, çocuklarının ve eşinin hayatına mal oldu

 

Çin'de yaşanan olayda, kocasının sigortadan para almak amacıyla düzenlediği sahte ölüm tezgahından haberi olmayan kadın, eşinin gerçekten öldüğünü sanıp, internet üzerinden bir intihar notu paylaştıktan sonra çocuklarıyla birlikte intihar etti.

 

Çin'in Şinhua eyaletinin Hunan kentinde yaşanan olayda, kocasının kurguladığı sahte ölümünden haberdar olmayan kadın, hayat arkadaşının gerçekten öldüğünü düşünerek, çocuklarıyla birlikte yaşamlarına son verdi.

Çin'in Sesi Radyosu'nun aktardığına habere göre, adamın karısının ve 3 ile 6 yaşlarındaki çocuklarının cesetlerinin, oturdukları evin yakınlarında olan bir gölette bulunduğunu açıklandı.

 

 

 

'SADECE DÖRDÜMÜZÜN BİRLİKTE OLDUĞU BİR AİLE İSTEDİM'

Eşinin sahte ölümü nedeniyle çocuklarını ve kendisini ölüme sürükleyen kadının yazdığı intihar mektubu WeChat isimli sosyal medya platformunda yayınlanırken, kadının mektuba, "Sana eşlik etmeye geliyorum. Sadece, dördümüzün yeniden birlikte olduğu bir aile istedim" notunu düştüğü belirtildi.

EŞİNİN VE ÇOCUKLARININ ÖLÜMÜ SONRASINDA TESLİM OLDU

Polis tarafından soyadının He olduğu belirtilen adam, eylül ayının başlarında 1 milyon yuan (yaklaşık 833 bin Türk Lirası) değerinde bir sigorta satın aldı.

He'nin sigortadan faydalancak kişiyi eşi olarak belirlediği aktaran yerel kaynaklar, karısının kocanın yaptırdığı sigortadan haberdar olmadığını belirtti.

Şinhua polisinin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, çocuklarının ve eşinin ölümü sonrasında polise teslim olduktan sonra gözaltına alınan He'nin sigorta sahteciliği ve mala zarar verme gerekçesiyle suçlandığını ifade etti.

Polis tarafından yapılan açıklamada, He'nin ödünç aldığı bir araca çarparak, trafik kazası süsüyle kendi sahte ölümünü tasarladığı ifade edildi. Aracı yol kenarında bulunan He'nin cesedi ise bulunamamıştı.

BORÇ PARAYI EPİLEPSİ HASTASI KIZININ TEDAVİSİ İÇİN ALMIŞ

Yaşanan olay öncesinde bir video çeken Bay He'nin, videoda, borç parayı epilepsiden muzdarip olan 3 yaşındaki küçük kızının tedavisi için aldığını açıkladığı belirtildi.

Çin genelinde yayılan ve konuşulmaya başlanan olay, finansal baskılar ve aile içi sorunlara dair birçok yorumun yapılmasının fitilini ateşlemiş oldu.

#ManFakesDeathLeadingtoWifesDeath (Adamın sahte ölümü karısının ölümüne yol açtı) etiketiyle paylaşılan haber kısa sürede 29 milyon görüntülenmeye ulaştı.

 

 

 

 

reklam

3. SAYFA