SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Lenovo katlanabilir ekranlı tablet için kolları sıvadı!

Katlanabilir ekran konusunda uzun süredir bir çok firma farklı adımlar attı. Fakat bu adımların Ar -Ge süreçlerinde verimli bulunmamasından dolayı pazara giren ve tutunabilen cihaz olmadı. Lenovo katlanabilir tablet için LG’nin üreteceği ekran panellerini kullanarak piyasaya girmesi bekleniyor.
Lenovo katlanabilir tablet planları yapıyor!
Güney Kore’den gelen yeni rapor, Lenovo’nun LG tarafından üretilen 13 inçkatlanabilir ekran panellerini tabletleri üzerinde kullanacağını bildirdi. Olağanüstü bir şekilde Lenovo ve LG, ilk katlanabilir ekranlı tableti pazara sunmak üzere bir araya geldi.
LG tarafından üretilen bu katlanabilir ekran rakipleri arasındaki en büyük ekran ve katlandığında dokunmatik klavyeli bir dizüstü bilgisayara dönüşmesi amaçlanıyor. Teorik olarak 13 inç bir ekran katlandığında sadece 4:3 en boy oranı ile 9 inç boyutunda olacaktır.

Lenovo katlanabilir tablet! - SDN-1

Bu ekranların katlandığında küçülmesinden ve kullanıcı deneyiminin düşmesinden kaynaklı LG yetkilileri, katlanabilir bir panel için ekran endüstrisinin dayanıklılığını ve kullanılabilirliğini dikkate alarak bir tabletin veya bir dizüstü bilgisayarın akıllı telefonlara göre daha uygun olacağını belirtti.
Lenovo katlanabilir tablet! - SDN-3
Gelecek yılın ikinci yarısında LG panellerinin seri üretim ile Lenovo’ya tedarikedilmesi öngörülüyor. Bunun yanı sıra Samsung’un prototip akıllı telefonunda7.3 inçlik katlanabilir bir panel bulunurken, Huawei8 inçlik katlanabilir bir telefon tasarlamak için BOE ile çalışıyor.
İlk adım kimden gelecek, ilk kim katlanabilir ekranlar ile piyasaya tam anlamıyla girmiş olacak hep beraber göreceğiz. Peki sizce katlanabilir ekran teknolojisi, bu cihazların gelişim yönünü değiştirecek mi?

reklam

3. SAYFA