SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Hem öğretmen hem öğrenci

Mersin'de özelbir eğitim kurumunda öğretmenlik yapan 57 yaşındaki Müslüm Kaya, aynı zamanda Mersin Üniversitesi'nde üçüncü kez üniversite eğitimi alıyor.
Mersin'de evli ve 2 çocuk babası 57  yaşındaki Müslüm Kaya, lise düzeyindeki özel bir eğitimkurumunda öğretmenlik  yaparken, aynı zamanda üçüncü üniversitesini de okumanın heyecanını yaşıyor. 
Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden 1984  yılında mezun olan Kaya, 28 yıl çeşitli kentlerde öğretmenlik yapt
2012 yılında emekli olduktan sonra özel eğitim kurumlarında mesleğine devam eden Kaya, aynı yıl kazandığı Mersin Üniversitesi (MEÜ) İletişim  Fakültesi Gazetecilik Bölümünü 4 yıllık eğitim sürecinin ardından birincilikle  tamamladı.
Okuma tutkusundan kopmayan Kaya, mezuniyetinin ardından tekrar girdiği sınavda başarı sağlayarak bu sefer de aynı üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi  Felsefe Bölümünde okumaya hak kazandı.
Üçüncü üniversitesini okumanın heyecanını yaşayan Kaya, aynı zamanda lise düzeyindeki özel bir eğitim kurumunda öğretmenlik hayatına da devam ediyor.
"Öğretmen" ve "öğrenci" rollerini yaşamının bir parçası haline getiren  Kaya, haftanın üç gününde öğrencilerini üniversiteye hazırlarken, diğer günlerde de üniversite sıralarında çocukları yaşındaki sınıf arkadaşlarıyla ders dinliyor.
"Hem öğretmen hem de öğrenci olmak bir hayli ilginç"
Müslüm Kaya,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite okumanın  kendisi için adeta bir hobi haline geldiğini söyledi. Üniversite öğrencisi olmanın kendisini mutlu ettiğini anlatan Kaya,  şöyle devam etti:
"Üniversite sınavlarında zorlanmadan soruları çözebiliyorum. Sürekli  soru çözüp, bu konu üzerinde yoğunlaştığım için sınavlarda zorlanmıyorum. İlk  olarak 30 yılı aşkındır mesleğini yaptığım Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü  ardından da Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü okudum.  Geçen yıl mezun olduğum gazetecilik bölümünü birincilikle bitirdim. İçimde büyük  bir coşku ve aşk var. Okurken mutlu oluyorum."
Öğrenciliğe duyduğu hevesin öğretmen olmasından kaynaklandığını  aktaran Kaya, iyi bir öğretmenin aynı zamanda iyi bir öğrenci olması gerektiğini ifade etti.

reklam

3. SAYFA