SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor

 

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölmüş olabileceği hakkında "Bana kesinlikle öyle geliyor. Bu çok üzücü" açıklamasını yaptı.

 

ABD Başkanı Donald Trump kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak, "Öyle görünüyor ki Cemal Kaşıkçı öldürüldü. Bu çok kötü bir durum soruşturmanın sonuçlarını bekliyorum. Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor, bunun sonuçları ağır olacak" açıklamasında bulundu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

 

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde yazılar yazan Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirlenmişti.

 

 

 

 

reklam

3. SAYFA