SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Çağdaş Sanat Fuarı'na 28 sanatçı katıldı

Louvre Müzesi'nde düzenlenen Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nda Çağdaş Türk Sanatçılar Derneği'ne üye 28 sanatçının eserleri sergilendi.

Nazan Aktan

Paris'teki Louvre Müzesi'nde düzenlenen Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'na Çağdaş Türk Sanatçılar Derneği, 28 sanatçıyla katıldı. Fransa’da Türk sanatçıların eserlerini sergilemek amacıyla 2015’te kurulan derneğin başkanı Nazan Aktan, dünyanın en görkemli müzelerinden birinde düzenlenen fuarda Türk sanatçıların eserlerini sergilemenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa’nın da katılarak eserleri incelediği 3 gün sürecek fuarda Ressam Devrim Erbil’in iki tablosu da yer aldı.

 

 

Nazan Aktan, fuara ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Türk sanatçılarımızla beraber gururla iştirak ediyoruz. Çünkü Türkiye’yi, kültürümüzü temsil ediyoruz burada. 28 sanatçımız Türkiye’den fuara katılmak amacıyla geldi. Duayen sanatçımız Devrim Erbil de iki eseriyle burada bizimle beraber olmak istedi. Burada olmaktan mutluyuz ve gurur duyuyoruz."

 

 

Yılda iki kere düzenlenen fuara dünya çapında katılımların olduğunu hatırlatan Nazan Aktan, "Çok büyük ve önemli bir fuar ve biz her sene katılımı artırarak bir misyon olarak gördüğümüz Türk sanatı ve sanatçısını yurt dışında tanıtmayı sürdürüyoruz."

 

 

 

 

Fuarda ilk yıl iki sanatçıyla yer aldıklarını belirten Nazan Aktan, daha sonra bu sayının 9’a çıktığını, bu sene de 28 sanatçıyla eserlerini sergilediklerini kaydetti. Aktan, serginin Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle açıldığını ifade etti. Milano ve Cannes’da da fuarlara katıldıklarını söyleyen Aktan, bundan sonraki hedeflerinin ABD’ye açılmak ve İsviçre’deki Art Basel’de yer almak olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

reklam

3. SAYFA