SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Huawei’den AI + dijital platform

Huawei’den endüstrilerdeki farklı senaryolara uyum sağlayan AI + Dijital Platform açıklaması! Yeni platform; AI, IoT, Büyük Veri, güvenlik, ICP, video gibi yeni yeteneklerle öne çıkıyor.
Huawei,  “Platformun Gücü” temasıyla gerçekleştirdiği oturumla, müşterilerinin dijital dönüşümü hızlandırmak için uzun vadeli bir strateji sunan “Dijital Platform + X + Ekosistem” yaklaşımını tanıttı. Bu yeni oluşum; AI, IoT, Büyük Veri, güvenlik, ICP, video gibi yeni yetenekler (“X”) ve bu sektörleri birleştiren endüstri destekleyici bir platform olarak öne çıkıyor.
Dijital dönüşüme teşvik
Huawei Enterprise Başkanı Yan Lida yaptığı açıklamada, “Dijital dönüşüm; fiziksel ve dijital dünyaları entegre etmek için çeşitli teknolojilerin sistematik bir yaklaşım ve bütünleşmesini gerektiren karmaşık bir süreçtir. Biz de bu süreçte kendimizi, müşterilerimizin platform tabanlı iş modelleri ve uygulamalara daha fazla entegre olabilecekleri bir BT platformu sunmaya adadık. Bu platform, ekosisteminin büyümesini sağlayan ve iş ortaklarımızın dijital dönüşümünü teşvik eden verimli bir alan olarak hizmet veriyor” dedi.
Yeni dijital platformun avantajları
Huawei Enterprise Pazarlama ve Çözüm Satış Departmanı Başkanı Lu Qi ise geliştirilen yeni yaklaşım hakkında yaptığı açıklamada; “Huawei’nin Dijital Platformu üç temel avantaj sunuyor: full-stack, açık ve birçok endüstriden işletmeleri destekliyor. Kendi geliştirdiğimiz çipler, matematiksel algoritmalar ve mimari tasarımdaki yeteneklerimizi kullanarak; cihazlar, IaaS ve PaaS katmanları ve ekosistem ortaklarıyla birlikte SaaS katmanı gibi eksiksiz full-stack çözümler geliştiriyoruz. Müşteriler full-stack platformları uygulayarak, kendi benzersiz dijital teknoloji platformlarını ve yeteneklerini oluşturma konusunda, değerli kaynaklar harcamadan iş inovasyonuna odaklanabiliyorlar. Huawei, sektörler arası standardizasyon ile yatay çözümler sunuyor ve dijital platformumuz hem özel bulut hem de genel bulutları desteklediği için çok çeşitli senaryolarda kullanılabiliyor. Ek olarak Huawei, ürünlerimizin ve çözümlerimizin diğer sağlayıcılardan gelen verilerle birlikte çalışabileceği ve müşterilere benzersiz gereksinimleri için en iyi çözümleri kullanma özgürlüğü sunan açık ve her iki taraf için kazançlı bir ekosistem inşa ediyor” dedi.
Çokça bulut ve ağ
Huawei FusionStorage 8.0, 300 mikro saniyelik bir G/Ç yanıt ile ağ geçitsiz ve aktif-aktif güvenilirliğe sahip tam dağıtılmış bir mimari sunabilen çözümdür. HUAWEI’in özel bulut çözümü, sektördeki IaaS katmanında en çok bulut hizmetini sunan çözümdür. CloudFabric çözümü ise 10 binlik konteynerlerin dakika düzeyinde uplink ve downlink’ini destekleyebiliyor.

reklam

3. SAYFA