SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Apple TV servisini ne zaman hizmete sunacak?

Apple’ın Amazon Prime Video ve Netflix benzeri yayın hizmeti bir süredir merakla bekleniyordu. Apple TV hizmeti için kullanıcıları daha ne kadar bekletecek?
Apple’ın merakla beklenen TV servisi, The Information’ın haberine önümüzdeki yılın ilk yarısında kullanıcıların hizmetine sunulacak. Henüz resmi olarak ismi belli olmayan ancak şimdilik Apple TV olarak çağırılan servisin tek başına bir uygulama olarak piyasaya çıkacağı düşünülüyor.
Apple TV servisini önce ABD’de kullanıma sokacak
Apple’ın yeni TV hizmeti ilk olarak ABD’de yayına girecek. Ardından sadece birkaç ay sonra 100’den fazla ülkede hizmete girecek. Yani 2019’ın ilk yarısında Apple, tüm dünyada 100’den fazla ülkeye yeni hizmetini sunmuş olacak. Ayrıca ‘R-Rated’ yani yetişkin öğeleri içeren film ve dizilerin de bu platformda yer bulacağı belirtildi.
Teknoloji devi Apple, dijital medyada ve akıllı telefonlarda yayın yapabilmek için yıllardır uğraşıyor. Ancak komplike lisans anlaşmaları ve rakiplerin pastadan çoktan pay almış olması sebebiyle istenen proje bir türlü hayata geçememişti.
iOS cihaz sahibi kullanıcılara ücretsiz mi olacak?
Yine The Information’ın haberine göre Apple, yeni yayın servisi konusunda epey istekli olan Apple, piyasadaki Amazon ve Netflix hakimiyeti kırarak özellikle iOSkullanıcıları için ücretsiz bir alternatif yaratmak istiyor.
Bakalım Apple TV servisi ile kullanıcılarını ne kadar memnun edebilecek ve gerçekten milyonlarca iOS kullanıcısına ücretsiz hizmet sunabilecek mi?

reklam

3. SAYFA