SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor!

Birçok farklı firma otonom uçan araçlar üzerinde çalışmakta. Almanya merkezli otonom uçan taksi Volocopter girişimi ile 25 milyon euro yatırım alarak gelişim sürecine giren E-volo, ilk şehir içi denemelerini Singapur’da başlatacak.
 
Volocopter uçan taksi denemeleri için hazırlanıyor!
E-volo, 2013 yılında Volocopter’i sunarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Dikey şekilde havalanan, tamamen elektrikle çalışan ve 18 pervanesi ile 18 farklı rotada hareket edebilen uçan taksi Volocopter, Uber uçan taksi haberlerine cevap niteliğinde bir haberle karşımızda.
E-volo CEO’su Florian Reuter basın açıklamasında yaptığı açıklamada, “Şehirlerdeki ilk sabit rotaları belirlemek ve uçmak için hazırız.” dedi.
Ve ekledi “Singapur, mantıklı bir ortaktır: Kent, teknoloji ve şehir gelişiminde gerçek bir öncüdür. Bu, uçan taksi hizmetlerini gerçeğe dönüştürmek için başka heyecan verici bir adım olmadığından eminiz.”.

Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor! SDN-2

E-volo şimdiden, 2016 yılından bu yana ön izin verdiği ve bazı toplu uçuşlar düzenlediği Almanya’daki uçan taksiyi test ediyor. Ayrıca geçen yıl Dubai’de özerk bir uçuş gerçekleştirdi.
Singapur testleri iyi gitmiş olursa, teknoloji planlandığı gibi ilerlerse yaklaşık beş yıl içinde istediğiniz yere gidip gelmek için Volocopter’a atlayabilirsiniz.
Tabii ki, Volocopter otonom uçan taksiler üzerinde çalışan tek şirket değil. Uber, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu tür taksileri hizmete açmayı hedeflerken, Google kurucu ortağı Larry Page’in desteklediği Kitty Hawk, bu yılın başlarında Cora aracını ortaya çıkardı.

reklam

3. SAYFA