SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Şahika Ercümen dünya rekoru kırdı

 

Serbest dalış dünya ve Türkiye rekortmeni, milli sporcu Şahika Ercümen, Salda Gölü'nde "Tatlı Suda Dünya Kadınlar Serbest Dalış Rekoru"nu kırdı. Şahika Ercümen, 1 dakika 58 saniyede 65 metreye tek nefeste tüpsüz ve paletsiz dalarak dünya rekorunun sahibi oldu.

 

Milli sporcu Şahika Ercümen, "Tatlı Suda Dünya Kadınlar Serbest Dalış Rekoru"nu kırmak için Burdur'daki Salda Gölü'nde dalış yaptı. Göle botla açılan milli sporcu, sudaki hazırlıklarının ardından 184 metre derinliğiyle Türkiye'nin en derin 3'üncü gölü olan Salda'da, tek nefeste tüpsüz ve paletsiz daldı.

Şahika Ercümen, 65 metre derinliğe 1 dakika 58 saniyede dalarak dünya rekorunun sahibi oldu.

Milli sporcu ile ekibi, rekorun ardından büyük sevinç yaşadı.

 

 

 

ŞAHİKA ERCÜMEN KİMDİR?

2014 yılı itibarıyla serbest dalış alanında 6 adet resmi dünya rekoru sahibidir. Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 tarihinde Çanakkale’de doğdu. Çocukluğunda yaşadığı astım rahatsızlığı üzerine spora başladıktan sonra su sporlarının birçok dalında şampiyonluklar elde etti. Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Ankara Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Mezunu'dur. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

reklam

3. SAYFA