SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Lenovo Z5 Pro çıkış tarihi açıklandı!

Lenovo’nun beklenen telefonuyla ilgili şirketin CEO’su tarafından açıklama yapıldı. Lenovo Z5 Pro çıkış tarihi resmiyet kazandı.
Lenovo Z5 Pro için resmi tarih verildi!
Z5 ve S5 Pro modellerinin piyasaya çıkmasının ardından Z5 Pro ile ilgili bekleyiş son bulacak gibi gözüküyor. Firmanın CEO’su Chang Cheng tarafından yapılan açıklamada yeni modelin kasım ayının ilk gününde duyurulacağı resmiyet kazanmış oldu.
Bu duyurunun yanında telefonun tasarımına dair fotoğraflar da paylaşıldı. Kızaklı bir tasarıma sahip olduğu görülen Lenovo Z5 Pro son günlerin modasına uymuş gibi görünüyor.
Son günlerde Apple, Google, Huawei gibi firmaların piyasaya sürdükleri telefonlarda özellikle ekran-çerçeve oranını yüksek tutmaya çalıştıkları görülüyordu. Lenovo’nun da bu akımı takip ederek ekran-çerçeve oranında önceki modellerinin önüne geçtiği dikkatlerden kaçmadı.

Lenovo Z5 Pro

Kızaklı yapısıyla birlikte iki ön kameraya sahip olan telefonun arka kamerasının da yine aynı sayıda olduğu ve fotoğraf çekimlerinde yapay zeka desteğinin kullanılacağı belirtiliyor. Parmak izi okuyucusuna ekran üzerinde yer veren Z5 Pro, bu özelliği Lenovo’nun şimdiye kadar ürettiği telefonlarda ilk kez kullanıyor.
Lenovo Z5 Pro çıkış tarihi açıklandı!
1 Kasım‘da duyurulması planlanan telefonun TENAA sertifikaları nedeniyle yakın zamanda ayrıntılı fotoğraflarına ve özelliklerine kavuşabiliriz.
Modelin Pro sürümü olmayan Z5 modeli 6.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Snapdragon 636 işlemcisi ve 6 GB RAM‘i bulunan bu modelde biri 16 diğeri 8 MP olan iki arka kamera mevcut. Selfie kamerası da 8 MP olan cihazın 3.300 mAh bataryası bulunuyor. 128 GB’lık versiyonu 280 dolardan satışa çıkan telefonun Pro modelinin fiyatı ise henüz bilinmiyor.

reklam

3. SAYFA