SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Fujitsu Eternus ile petabayt boyutta depolama imkanı

Yeni piyasaya sürülen Fujitsu Eternus DX8900 S4, petabayt ölçeğinde depolama imkanı sunarken karmaşıklığı da azaltıyor. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.
Günümüzde gittikçe artan veri depolama ihtiyacına yönelik Fujitsu’nun piyasaya sunduğu Eternus DX8900 S4,  veri merkezlerine petabayt ölçeğinde Flashoptimizasyonlu depolama olanağı sunuyor.

1 Petabayt ne kadar?
Veri kapasiteleri büyüdükçe, işletmelerin daha önce hiç hayal edilmemiş miktarlarda bilgi depolaması gerekebiliyor. Bu veri miktarındaki olağanüstü artışın sebebi ise nesnelerin interneti, ağ tabanlı işlemci kullanımı, sanal gerçeklik, ileri analitik uygulamalar, robot uygulamalar, öğrenen makineler ve yapay zeka gibi teknolojilerden kaynaklanıyor.
Bu sistemlerin hepsi çok büyük miktarlarda yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri üretiyorlar. Bu üstel büyümenin bir sonucu olarak, bir petabayt (1.000 terabayt veya 1.000.000 gigabayt) veriye eşitleniyor.
 
Yeni Fujitsu Eternus neler sunuyor?
Tüm verileri saklayabilen yeni nesil depolama sistemi, işletmelerin petabaytdüzeyindeki depolama gereksinimlerine şimdiden hazırlanmalarına yardımcı oluyor. Bu boyuttaki kullanımlarda ihtiyaç duyulan erişim ve yanıt sürelerini sadece Flash tabanlı sistemler sağlayabiliyor.
All-Flash teknolojisinden oluşturulan sistemlere geçiş sayesinde dönen diskler ortadan kalkıyor. Böylece eski teknoloji disklerin oluşturduğu ısı düşeceği için soğutma gereksinimleri de azalarak veri merkezindeki enerji tüketimi de düşüyor.
Çoklu yedek ve ölçeklendirilebilir bir mimariye dayanan Eternus DX8900 S4, 2 denetleyici biriminden 24 denetleyici birimine kadar modüler ölçeklenebilir tasarımıyla yüksek performans ve güvenilir iş sürekliliği sağlıyor. Disk ve Flash sürücülerini birleştirebilmesi sayesinde; kapasite, veri erişim hızı ve maliyet gereksinimlerini kolayca dengeleniyor.Ayrıca 10.000.000 IOPS’a kadar varan performansı ve 140 PB Flash kapasitesiyle önceki modelin kapasitesini ikiye katlıyor.

reklam

3. SAYFA