SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Devrimsel akıllı gözlükler tanıtıldı, Focals!

North isimli Amazon destekli firmadan yeni bir atılım geliyor. Akıllı gözlük konusunda devrimsel bir değişikliğe gitmeyi planlayan şirket, bakalım yeni Focals isimli akıllı gözlükleriyle neler sunuyor.
Focals akıllı gözlük tanıtıldı
Daha önce Thalmic Labs adı altında faaliyet gösteren firma, bugün yeni akıllı gözlüklerini tanıttı. Amazon desteği ile Alexa tabanlı olarak çalışan gözlük, günlük olarak standart gözlüklerin yerini alması amacıyla tasarlanmış.
Camların üzerinde gizli holografik lensler mevcut. Bu gözlüğün devrimsel olarak nitelendirilmesinin sebebi ise numaralı gözlük camları ile de çalışabilmesi. Yani bu gözlükler, dışarıdan bakıldığında normal bir gözlük gibi görünmekte.
Gözlük Alexa destekli olduğu için yapılabilecek oldukça fazla şey sunmakta. Navigasyon, anlık hava durumu bilgileri ve çok daha fazlasını Focals ile yapabilmektesiniz. Ses dikte özelliği ile arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyor, gözlüğe sesli komutlar verebiliyorsunuz.

focals akıllı gözlük

Bunun yanında cihazı satın alırsanız, kutunun içerisinde bir de cihazı daha rahat kontrol edebileceğiniz küçük bir kumandaya sahip oluyorsunuz.

reklam

3. SAYFA