SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Ziya Selçuk'tan imam hatip tepkisi: Çocuklarımızın üzerinden elinizi çekin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: İmam hatip üzerinden yapılan bir kavga çocuğun ruhunu örseliyor. Bu yanlış bir tavır, çocuklarımızdan elinizi çekin
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim sistemine ilişkin yapılan 'öğretmenler imamlaşıyor, okullar imam hatipleşiyor' eleştirilerine sert yanıt verdi. Öğrencilerin ve geleceklerinin her türlü amaçtan uzak tutulması gerektiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, "Açıkladığımız modeli okumadan yapılan bu haksız ve yanlış eleştirileri üzücü buluyorum. Yavrularımız hiçbir amaca kurban edilemeyecek kadar önemli" dedi. AA'nın Editör Masası'na konuk olan Bakan Selçuk özetle şunları söyledi:
 ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN MUHALEFET: Çocuklarımız üzerinden muhalefet ihtiyacının giderilmesine karşıyım. Onların hepsi benim evladım, bu yanlış bir tavır, çocuklarımızdan elinizi çekin. Eğitim ihraç edilebilir ama ithal edilemez diyen biriyim. İmam hatip üzerinden yapılan bir kavga çocuğun ruhunu örseliyor. Tüm renklerle ilgileniyorum bir kesimle değil. Aslı olmayan, çeşitli çevrelerin amaçları için kullandığı bu yol çok çirkin.
 SORULARI HER AY YAYIMLAYACAĞIZ: LGS sınavından dün örnek sorular yayımladık. Hangi dersten, ne tür sorular çıkacağını her ay yayımlayacağız. Biz burada sınavın adını değiştirsek, sınavın tekniğini, yöntemini değiştirsek inanın bir mesafe alamayız.
 ÖDEV İÇERİĞİ DEĞİŞECEK: Ödev çoktan seçmeli testlerin dayatıldığı bir sistem. Ödevin mahiyetinin dönüşmesini sağlayacağız. İçeriğine dair birtakım değişiklikler yapacağız.

reklam

3. SAYFA