SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

4 milyon çocuk 'trafik dedektifi' oldu

''Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi'' kapsamında bu yıl 700 bin çocuk trafik güvenliği eğitimi aldı.
İçişleri Bakanlığınca  başlatılan ''Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi'' kapsamında bu yıl 700 bin çocuğa trafik  güvenliği eğitimi verildi. Yıl sonuna kadar bu sayıyı 1.5 milyona çıkarmaya  hedefleyen  Bakanlık, proje başladığı günden bugüne kadar  ise, 4 milyon 400 bin öğrencinin bu eğitimi almasını sağladı. 
İçişleri Bakanlığınca, 03-17 yaş aralığındaki çocukların trafik kuralları konusunda bilgilendirilmeleri, aile bireylerinin trafik kazaları ile ilgili farkındalıklarının artırılması ve bu alanda kamuoyunun oluşturulması amacıyla, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde OPET Petrolcülük A.Ş. sponsorluğunda “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” hayata geçirilmişti.  Proje kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğünce bu yıl  yaklaşık 700 bin öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verildi. Bakanlık,   2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı sonuna kadar 1,5 milyon çocuğun trafik güvenliği  eğitimi almasını hedefliyor. 
4 milyon 400 bin çocuk trafik eğitimi aldı
Çocuklarda trafik güvenliği  bilincini  ve farkındalığını artırmak amacıyla başlatılan proje kapsamında bugüne kadar  yaklaşık 4 milyon 400 bin öğrenciye  eğitim verildi. Bakanlık, köy ve kırsal alanlarındaki çocukların da bu eğitimlerden yararlanabilmesi  amacıyla Jandarma Genel Komutanlığını projeye dahil etti. 

Ayrıca okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinde “trafik güvenliği bilinci” oluşturulması ve gelecekte trafik kuralları konusunda duyarlı davranışlar sergileyecek bireylerin yetiştirilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nun işbirliğinde “Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü”  bu yıl Eylül ayında  imzalanmıştı. 

 

 

 

 

 

 

reklam

3. SAYFA