SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Toronto Üniversitesi Türk öğrencilerini bekliyor

Kanada'nın en iyi üniversitelerden biri olan Toronto Üniversitesi, çok sayıda Türk öğrenci bekliyor. SABAH'a konuşan Toronto Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ted Sargent, Türkiye'den başvuru yapan öğrenci sayısının üç kat arttığının altını çizerek, "2013 yılında 286 öğrenci başvuruda bulunurken, bu sayı 2018'de 998'e ulaştı. Bu sayının önümüzdeki sene daha da artmasını bekliyoruz" dedi. Dünya liderleri yetiştirdiklerini belirten Sargent, "Kanada hükümeti öğrencilerin hem kampüste hem de kampüs dışında çalışmalarına izin veriyor. Mezun olduktan sonra iş teklifi almasalar bile üç seneye kadar çalışma izni veriyor" diye konuştu.
Toronto Üniversitesinde doktora yapmak isteyen öğrencilerin de artık Kanada'daki öğrenciler ile aynı ücreti ödeyeceklerini vurgulayan Sargent, "Tüm uluslararası öğrencileri, Başkanlık bursu (10 bin Kanada doları) ve Toronto Üniversitesi Akademisyenlik bursu (7 bin 500 Kanada doları) dâhil olmak üzere birçok üstün başarı bursuna başvurabilir. Uluslararası öğrencilerimizin yeni bir dile ve kültüre uyum sağlamaları için çeşitli program ve girişimlerin yanı sıra danışmanlık hizmeti sunuyoruz" ifadelerini kullandı.
Sargent, yapay zekâ alanında Toronto Üniversitesi'nin yükselen bir merkez haline geldiğini belirterek, "Toronto Üniversitesi kampüsünde, yapay zeka start-up şirketlerine odaklı çeşitli girişimcilik merkezi bulunuyor" dedi.

reklam

3. SAYFA