SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

KAYÜ Rektörü Karamustafa 3 ilçenin meslek yüksekokulunda inceleme yaptı

KAYSERİ Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, birim ziyaretleri kapsamında Yahyalı, Yeşilhisar ve İncesu Meslek Yüksekokullarını gezdi. İlçelerde belediye başkanlarını ziyaret eden Rektör Karamustafa, ayrıca kampus yerleşkeleri içerisindeki binalarda da incelemelerde bulundu.
 
KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, ilçe ziyaretleri kapsamında ilk olarak Yahyalı’ya geçti ve burada Belediye Başkanı Esat Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Esat Öztürk ile bir süre görüşen Rektör Prof. Dr. Karamustafa, Yahyalı Meslek Yüksekokulunu faaliyete geçirmek için belediye ile işbirliği halinde olacaklarını söyledi. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediye olarak her zaman Kayseri Üniversitesi’nin çalışmalarına destek vereceklerini kaydetti. Ziyaretin ardından Yahyalı Meslek Yüksekokulu binası inşaatında incelemelerde bulunan Rektör Karamustafa’ya, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile binanın yapımını üstlenen hayırseverler bilgi verdi.
 
Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner’in de eşlik ettiği bina inşaatı gezisinde Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Yerel yönetimlerle hep beraber el ele vereceğiz ve Allah’ın izniyle bu kadar harcanmış emeğin daha da iyiye gitmesi için çaba sarf edeceğiz. Buranın bir eğitim merkezine, ilim merkezine, bilim ve bilgi merkezine dönüşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Elbette bu kolay olmayacak. Harcayacağımız zamana, emeğe ve finansal kaynaklara ihtiyacımız var. Ama bugün ben burada neyi gördüm. Burada emek var. Belediye Başkanımızın, Kaymakamımızın, hayırseverlerin, heyecan ve emeğini gördüm” dedi.
 
Rektör Karamustafa daha sonra Yeşilhisar  ve İncesu ilçelerini ziyaret ederek Meslek Yüksekokulu binalarında incelemede bulundu.

 

reklam

3. SAYFA