SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Okulların güvenliği kadınlara emanet

İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi kapsamında, Kırklareli’ndeki birçok okulun güvenliğini artık kadınlar sağlamaya başladı.
 
İçışlerı Bakanlığı'nca başlatılan "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" projesi kapsamında, Kırklareli'ndeki birçok okulun güvenliğini, kadın güvenlik görevlileri sağlıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla geçen yıl başlayan ve bu yıl da devam eden proje çerçevesinde, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 36 güvenlik görevlisi istihdam edildi. Kırklareli'nde istihdam edilen 36 güvenlik görevlisinin 24'ü ise kadınlardan seçildi.

İLETİŞİMLERİ DAHA İYİ
Okulların emanet edildiği kadın güvenlik görevlileri, sabahın erken saatlerinde görevli oldukları okullara gelerek, önce okulun içini, daha sonra da çevresini kontrol ediyor. Kırklareli Valisi Osman Bilgin "Bu konuda özellikle kadınların seçilmesinin nedeni, hem çocuklarla iletişim açısından hem de çocukların içerisinde bulundukları ruh halini anlamaları açısındandır. Bu nedenle kadın güvenlik görevlilerimizin sayısı daha fazla. İlimiz başta olmak üzere çok ciddi bir güvenlik sorunu da giderilmiştir. Uyuşturucu kullanımı ve diğer güvenlik zafiyetleri konusunda da başarılar elde edilmiştir" dedi. Cumhuriyet Ortaokulu'nda güvenlik görevlisi olarak görev yapan Esen Ünsal (38) kendisinin de anne olduğunu ve görevini severek yaptığını söyledi. Ünsal "Öğrencileri içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikelerden korumak için biz buradayız. Gözümüz çocukların üzerinde" diye konuştu.

reklam

3. SAYFA