SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

'Kökler' Ankara'da

Ressam Dilşad Atasoy ve Ressam Günsu Saraçoğlu’nun “Kökler” isimli sergisi 25 Ekim'e kadar Kent Sanat Galeri'sinde Ankaralı sanatseverleri bekliyor!

Ankara Kent Sanat Galeri, 4–25 Ekim 2018 tarihleri arasında Ressam Dilşad Atasoy ve Ressam Günsu Saraçoğlu’nun “Kökler” isimli sergisiyle yeni sezona merhaba dedi.
Akrilik ve karışık teknikle yapılmış 20 eserden oluşan sergide, sadece görüneni değil derinlerdekini de görüp anlamaya çalıştıklarını belirten sanatçılar resimleriyle ilgili görüşlerini şöyle açıkladılar.

Günsu Saraçoğlu: “Doğa kusursuz bir dengeyle ayakta... Her canlı yemesi gerektiği kadar beslenip, toprağın ya da havanın tolere edebileceği düzeyde atıklarla yaşamına devam ediyor. Oysa insanın yaptığı tahribat, doğanın tahammülünün çok üstünde. Ben resimlerimde insanlığın, fütursuzca her alana hakim olma isteğinin yarattığı kaosu anlatma çabası içindeyim. Doğanın doğal yapısı tahrip edildikçe, dokular yaratarak doğal dokuya ve doğadaki uyuma dikkat çekmeye çalışıyorum.”

Dilşad Atasoy (solda), Günsu Saraçoğlu

Dilşad Atasoy (solda), Günsu Saraçoğlu


Dilşad Atasoy: “Köklerden yola çıkarak, yalnızca görüneni değil görünenin altındakini, yüzeysel olanı değil derindekini görüp anlamaya çalışmalı diyorum. Bastığımız, bağlandığımız, bazen ayak bağı sandığımız toprak, konuştuğumuz, unuttuğumuz, teselli bulduğumuz dil, beslendiğimiz ruh, hepsi köklerimiz. Tüm biriktirdiklerimizin zeminine, tüm değerlerimizin derinine yerleşmiş, kaçamadıklarımız... Utanmadan, yok saymadan sahip çıkmamız gereken, bizi biz yapan her şey. Arkamızı dönüp gitsek de, hızımızı hiç kesmeden koşsak da, aynı gökyüzü gibi, bizi her yerde yakalayan köklerimizin, yani bizi biz yapanın inkarı olmaz. Sahiplenip, farkına varalım ki farklılıklarımız eşitlensin, köklerimiz birleşsin ve hepimiz köklerimizin birleştiği yerde buluşalım."

Dilşad Atasoy ve Günsu Saraçoğlu'nun resimlerini görmek isteyen sanatseverler için, Kökler sergisi 25 Ekime kadar Ankara Kent Sanat Galeri'de...

reklam

3. SAYFA