SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

'Yutmak' sahneleniyor

Ece Dizdar, Başak Daşman, Merve Dizdar, üç kadının özgürleşme hikâyesini sahneye taşıyacak

Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın rol aldığı 'Yutmak', özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikâyesini konu alıyor.

Stef Smith’in yazdığı, Çağ Çalışkur’un çevirdiği ve İbrahim Çiçek’in yönettiği 'Yutmak', sahneye “Ben genellikle dünyadaki en tuhaf insan olduğumu sanırdım, ama sonra dünyada o kadar çok insan var ki, kendini benim kadar tuhaf hisseden ve benimle aynı biçimde arızalı başka biri olabilir diye düşündüm. Onu hayal ettim ve onun da beni hayal ettiğini düşündüm. Sen eğer ordaysan bunu okuduğunu umut ediyorum ve bilmelisin, işte ben de buradayım ve en az senin kadar tuhafım’’ diyen üç kadının yaşadıklarını taşıyacak.

Tuhaflık derken?
Nedir ki tuhaf olan?
Kim, kime ve neye göre tuhaftır? 
Uzun süren ilişkisini kaybeden, terk edilmiş, hayatını daha önce hiç sorgulamadığı alışkanlıkları olmaksızın devam ettirmek zorunda kalan Rebecca. Dünyanın çok kötü bir yer olduğuna inanan, yüksek obsesyonlu, ölüm orucuna yatmış, kendini evine hapsedip iyileşmeyi bekleyen Anna. 
Yanlış bedende doğduğunu düşünen, heyecanlı, kırılgan, umutlu ve çok yalnız Sam.
Üçünün yolları kesişir ve özgürleşmek için bilerek ya da bilmeyerek birbirlerine destek olurlar.
Size tuhaf mı geldi?

reklam

3. SAYFA