SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Google’ın ortaya çıkan yeni tableti ChromeOS ile çalışacak

Android işletim sisteminin akıllı tabletler pazarında istediği başarıyı uzun süredir yakalayamaması ve ciddi düşüş yaşaması, Google’ın artık yeni bir tablet atılımında bulunmayacağı iddialarını gündeme getiriyordu. MySmartPrice tarafından paylaşılan sızıntılara göre Google, Android tabletlerden vazgeçse de tablet pazarından vazgeçmiyor.
Google’ın ortaya çıkan ChromeOS işletim sistemli ilk tablet modeli Google Pixel Slate, hem kalem desteği hem de Google’ın özel tasarım klavyeli kılıfıyla Apple iPad Pro ve Microsoft Surface serisi tabletlere rakip olacak.
Teknik özelliklerine ilişkin bilgi bulunmuyor
Henüz teknik özelliklerine ilişkin bilgilerin paylaşılmadığı yeni Google Pixel Slate, ortaya çıkan görsellere göre tek bir USB Tip-C girişiyle birlikte geliyor.

Tüm kablolu bağlantılarını bu giriş üzerinden gerçekleştirecek olan Google Pixel Slate’ın klavyesi ise iPad Pro’dan aşina olduğumuz şekilde güç alışverişi yaparak mıknatıslı yapıyla tablete bağlanıyor. Böylelikle klavye, ekstra şarja ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor.
Google’ın yeni tableti Google Pixel Slate, Google Pixel 3 serisi akıllı telefonlarla birlikte Google’ın 9 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştireceği özel basın etkinliğiyle duyurulacak.

reklam

3. SAYFA