SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Sezen'in şarkılarını sokak müzisyenleri yorumladı

Sezen Aksu'nun şarkılarının sokak müzisyenleri tarafından yorumlanmasının belgeseli olan 'Sezen Sokakta'nın galası Antalya Film Festivali'nde gerçekleştirildi.

Sezen Aksu'nun şarkılarının sokak müzisyenleri tarafından yorumlanmış haliyle çekilen 'Sezen Sokakta' adlı belgesel filmin galası 55'inci Uluslararası Antalya Film Festivali'nde gerçekleştirildi. Belgesel, festivalin izleyici rekorunu kırdı. 'Sezen Sokak'ta, 2 bin kişiyle gösterimine en çok katılım sağlanan yapım oldu. Yönetmenliğini Bedran Güzel'in, senaryosunu Erkan Güleryüz'ün yazdığı belgesele oldukça büyük ilgi gösterildi. Hazırlıklarına yaklaşık yaklaşık 1.5 yıl önce başlanan 'Sezen Sokakta'nın çekimleri, Sümela Manastırı’ndan Kapadokya’ya, Beyoğlu’ndan Eskişehir’e kadar Türkiye'nin birçok farklı bölgesinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde çekilen belgeselde halen sokakta sanatını icra eden müzisyenler, kariyerinin bir kısmında yolu sokaktan geçen müzisyenler ve 'Sezen Sokak’ta için sokağa çıkan profesyonel müzisyenler yer aldı. Sanatın gücü ve müziğin huzur dolu yanını perdeye aktaran belgeselde Sezen Aksu’ya ait 10 şarkıyı seslendirildi. Gecenin sonunda belgeselde yer alan müzisyenler ve Erkan Güleryüz konser verdi.

'Sezen Sokakta'nın senaryosunu yazan Erkan Güleryüz'de sahneye çıkarak şarkı söyledi.

reklam

3. SAYFA