SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Alzheimer Bitkisel Tedavi

Alzheimer Bitkisel Tedavi, Alzheimer hastalığı başlı başına büyük bir hastalık belirtisi olmakta olup tedavisi genel olarak bitkisel ilaçlar ile yapılmaktadır ve erken tedavi sayesinde geçici bir hastalık türü olmaktadır. Alzheimer hastalığının görülmesi kişilerde belli bir yaşa bakmaksızın genel olarak 65 yaş üstü olan kişilerde daha çok görülmektedir. Bu hastalığı kişi tek başına yenememek de olup bu kişiye moral desteği verilerek ve bitki tedavisine gidilerek üstesinden gelinen bir hastalık olmaktadır.

 
Alzheimer Bitkisel Tedavi 
  • Bu hastalığı yaşayan kişilerin tarçın tüketmesi önerilmektedir. Tarçın çaya, salatalara ve sütlaç gibi yiyeceklere katılarak tüketilmelidir. Yalnız tarçının faydası olduğu halde zararları da vardır bundan dolayıdır ki fazla tüketilmemelidir.
  • Zerdeçal tüketilmelidir. Zerdeçal hastalığın ilerlemesini engeller ve bu hastalığın önüne geçer. Zerdeçal yemeklere katılarak tüketilmelidir. Ayrıca hastayı formada tutabilmek için bir bardak süte bir çay kaşığı zerdeçal eklenerek tüketilmesi önerilir ve tatlandırmak için bal katılabilir.
  • Spor ve egzersiz yapılarak bu hastalıktan kaçınabiliriz ya da bu hastalığı azaltarak üstesinden gelebilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer yüzmek, bazı egzersizler yapmak, koşu yapmak, yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek ve buna benzer yapılmakta olan sporlar ile alzheimer hastalığına yakalanmış isek bu hastalığın ilerlemesini önleyebiliriz.
  • Bu hastalıkla karşı karşıya gelen kişinin badem tüketmesi önerilir. Badem bitkisinde E vitamini bulunmaktadır ve badem bu hastalığa yakalanmış olan kişiler için faydalı olup bu hastalığın önüne geçer ve hastalığın ileri düzeye ulaşmasını engeller. Bu hastalar bademi günlük olarak tüketmelidir ve günde 5 - 6 adet tüketerek sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.
Alzheimer bitkisel tedavi için kullanılmakta olan bazı bitki türleri bulunmaktadır ve bu bitkiler bu hastalıkta oldukça etkilidir. Bu hastalığın ilerlemesinin önüne geçmekte olup hastalık ileri ki aşamaya ulaşmışsa eğer hastalığın durdurulmasında rol oynamaktadır. Bu hastalığın tedavisinde yeşil çaylar, dere otu, yapışkan otu, kuşburnu, meyan kökü, bezelye, fındık, badem gibi bitkilerin kullanımı ile bu hastalık tedavi edilmektedir. Alzheimer bitkisel tedavi için ek olarak da havuç suyu ve havuçtan elde edilmekte olan bazı kürlerin elde edilmesiyle bu hastalığa engel olunmaktadır. Taze sıkılmış olan havuç suyu ya da hazırlanmış olan havuç kürü hastalığa etki olarak tedavi gücü çok yüksek olmakta ve bu hastalığa etkisi % 30 oranında olmaktadır. Şeker hastalığı olan kişiler aşırı derece havuç suyu ya da havuç suyundan hazırlanmış olan kürleri tüketemez ve tüketilmesi de önerilmez.
 
Bu hastalıkta en çok bitkisel ilaçlar sayesinde korunabilmektedir. Yukarıda belirtilmiş olan bitkilere ek olarak bu hastalığa iyi gelmekte olan bir bitki olan brokoli unutkanlığın önlenmesinde oldukça faydalıdır. Alzheimer hastalığına iyi gelmekte olan bitkilerden biriside zencefil bitkisidir. Zencefil bitkini bal ile karıştırarak bu karışımdan elde edilen kür ile günlük olarak hastanın yemeklerinin içerisine bir miktar karıştırılarak yedirilmesi bu hastalığın tedavisi için oldukça etkili bir yöntemdir. Hazırlanmış olan bu kür kişiyi sakinleştirerek ve kişide gerçekleşen unutma kaybını yavaş yavaş ortadan kaldırır. Alzhimer hastaları hiçbir zaman size göre yaşayamazlar, aksine sizler hastaya göre yaşamak zorundasınız.

 

reklam

3. SAYFA