SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Mehtap Yavuz, nam-ı diğer Metisha Schaefer: Kim Kardashian'dan daha güzelim

Mehtap Yavuz, nam-ı diğer Metisha Schaefer, Samsun'dan Almanya'ya çalışmaya giden gurbetçi ailenin dört çocuğundan biri. ''Almanya'nın Kim Kardashian'ı'' olarak bilinen Mehtap'ı yedi yıl önce Miami'de bir yönetmen keşfetmiş. Oynadığı ilk klipte fark edilmiş, şansı dönmüş. Ardından Tom Cruise'un 'Rock of Ages' filminde ve Jennifer Lopez'in klibinde oynayınca Allah, ''Yürü ya kulum'' demiş. Metisha, İstanbul'a geldi. Birlikte İstanbul'u gezdik, hakkında bilinmeyenleri konuştuk.

 

 

ALMANCI' DEĞİL ,TÜRK'ÜM

Almanya'da yaşayan Türklere genellikle 'Almancı' diyorlar. Sen kendini nasıl görüyorsun?

Almanya da bize ‘Türk’, Türkiye’de de ‘Almancı’ diyorlar. Ama dedim ya ben kendimi Türk olarak görüyorum.

Nasıl bir çocukluk geçirdin?

Dört kardeşiz. İki erkek, iki kız kardeşim var. En büyükleri yani patronları benim. Ailem Almanya’ya 1970 yılında gelmiş. Onlar Türkiye’deki kültürlerinden hiç kopmadı. Almanlaşmadık, Türkiye’deki Türkler gibi yetiştirildik.

Almanlar tarafından dışlandın mı hiç?

Almanlar Türklere karşı çok ön yargılı. Aşırı milliyetçiler, bizi hiç sevmiyor ve bizden nefret ediyorlar. Nazi gruplardan çok korkar, onların bulunduğu yerlere adım bile atamazdık. Zaten Almanya’da yapılan ırkçılık yüzünden Miami’ye taşındım.

Milliyetçi misin?

Ben sıkı bir Atatürkçü’yüm. Ülkemi her zaman her yerde sonuna kadar savunurum. Türk olmaktan da büyük gurur duyuyorum.

Gazetecilik mezunusun. Neden kendi işini yapmadın da şov dünyasını seçtin?

Gazetecilik ve televizyonculuk eğitimi aldım. Ama gözüm hep kamera önündeydi. Arkadaşlarım da bana hep “Sen ekranda olmalısın” derdi.

 

Modellik ve oyunculuğa nasıl başladın?

Miami’de bir yönetmenle tanıştım. Bana bir müzik klibinde oynamamı teklif etti. Bu ilk işimdi. Çok heyecanlandım. Sonra beni arkadaşının model ve oyunculuk ajansına yönlendirdi. Ajansta iki yıl çok çalıştım. Sonra hem Los Angeles’ta hem de Miami’de oyunculuk dersleri aldım.

Kim Kardashian benzetmesini ilk kim yaptı?

Amerika’da yaşamaya başladığım günden beri her yerde bana insanlar gelip “Sen Kim Kardashian mısın?” diye soruyordu. “Hayır” diyordum, inanmıyorlardı. Alman televizyonu benimle çekim yapmak için Miami’ye geldi. Bild gazetesi beni “Almanya’nın Kim Kardashian’ı” olarak haber yaptı. O günden sonra da herkesin Kim’i oldum ve ona rakip gösterildim.

 

 

Sen kendini ona benzetiyor musun?

Benim ona benzemek ya da rakip olmak gibi bir çabam hiç olmadı. Amerika’da ona benzemek için ameliyatlar geçiren kızlar var. Kim’e benzetilmek hiç hoşuma gitmiyor. Ama gerçekten de benziyoruz, ne yapabilirim! Üstelik ben ondan daha güzelim.

Tanışma fırsatınız oldu mu?

Hayır tanışmadım. Puff Daddy iyi arkadaşım. Evinde bir davet verdi. Kim de o davete geldi. Bana uzaktan tuhaf tuhaf bakıyordu. Zaten o bakışlardan sonra biri tanıştırmak istese de tanışmazdım.

 

 

BURNUM ESTETİK GÖĞÜSLERİM SİLİKON

Estetiğin var mı?

Evet. Burnuma ve göğüslerime estetik yaptırdım. Hepsi bu.

Amerika'da bugüne kadar hangi projelerde yer aldın?

Tom Cruise’un ‘Rock of Ages’inde ve 2016 yapımı ‘Blood Feast’ adlı bir korku filminde oynadım. ABD’nin en büyük kanalında ‘Wags Miami’ adlı reality programında iki sezon yer aldım. Jennifer Lopez, 50 Cent, Nicki Minaj, David Guetta, Sean Paul, Chris Brown, Pitbull ve Flo Rida’nın müzik videolarında oynadım. Şimdi senaryosunu kendi yazdığım bir projem var. Onu çekmek istiyorum.

 

 

DİZİNİMİZ ALKOLÜ YASAKLADIĞI İÇİN İÇMİYORUM

Alkolle aran nasıl?

Dinimiz alkolü yasakladığı için içmiyorum. Ama bazen sosyal ortamlarda bir kadeh kırmızı şarap içerim. O da iki ya da üç ayda bir.

Peki, dinin gereklerini ne kadar yerine getirebiliyorsun?

Çocukluğumda İslam dinini öğreten bir okula gittim, Kuran-ı Kerim’i okudum. Vakit buldukça namaz kılarım. Kendimi bildim bileli orucumu hiç sektirtmeden tuttum. Kurban kesmem, kıyamam. Ama her kurban bayramında bir kurban parasını ihtiyacı olan birine veririm.

 

 

 

AHLAKSIZ TEKLİF ÇOK ALDIM

Sosyal medyada çok seksi fotoğraflar paylaşıyorsun. Hiç ahlaksız teklif aldın mı?

Çok güzel iltifatlar da alıyorum, çok kaba, terbiyesiz şeyler yazanlar da oluyor. Özellikle ünlü ve zengin kişiler benimle olmak için farklı tekliflerde bulunuyor. Zengin ve ünlüler diye benim onların teklifini kabul edeceğimi zannediyorlar sanırım. Ama o tür insanlarla asla işim olmaz.

Demi Moore ile Robert Redford'un oynadığı 'Ahlaksız Teklif' diye bir film vardı. Öyle teklifler aldın mı?

Tabii ki aldım. Tabii bir milyon dolarlık değil. Ama hatırı sayılır miktarda paralar teklif edenler oldu. Hepsine gülüp geçtim.

Şov dünyasında hiç tacize uğradın mı?

Sözlü tacizler yaşadım, teklifler aldım. “Benimle olursan, şöyle yaparsan sana başrol veya ikinci rol veririm” diye teklifte bulunanlar oldu. Hiçbirini kabul etmedim. Hatta bir keresinde tekliflerini kabul etmedim diye setten atıldım. Çünkü ben her sabah kalkıp aynaya baktığımda kendimden utanmak değil kendimle gurur duymak istiyorum.

Hangi setti? Kimler bunu yapanlar?

İsim verirsem Amerika’da beni kara listeye alırlar. Bir daha bu sektörde iş yapamam.

 

 

GÜNÜBİRLİK AŞK YAŞAMAM

Günübirlik ilişki yaşar mısın? Hiç yaşadın mı?

İlişkiler konusunda çok seçiciyim. Macera olsun diye flörtler yaşamam. Günübirlik ilişki ise asla.

Sevdiğin insan için ne gibi fedakarlıklar yapabilirsin?

Çok şey yapabilirim. Hayat tarzımı bile değiştirebilirim. Ama beni ben olmaktan çıkaracak şeyleri asla yapmam.

Şu aralar yeni projeler var mı?

Ocak’ta Miami Beach kanalında çalışmaya başlıyorum. Önemli, büyük partilere, davetlere, organizasyonlara gidip ünlülerle röportajlar, sohbetler yapacağım. Bir de Almanya’da yayınlanacak ve Avustralya’da çekilecek olan ‘Jungle Survival’ programına davet edildim.

Avrupa ve Amerika'dan Türkiye nasıl görünüyor?

Bizi Araplar gibi görüyorlar. Fesli, çarşaflı... Sürekli savaş halinde bir ülkeymişiz gibi lanse ediliyoruz. Türkiye’de yaşanan olayları çok abartılı yansıtıyorlar.

 

 

ELLERİMİ VE AYAKLARIMI BEĞENMİYORUM

Beğenmediğin yanların?

Fiziksel olarak ellerimi ve ayaklarımı beğenmiyorum. Ellerim ve ayaklarım taraklı ve bir kadın için biraz büyük. Duygusal olarak çok hassas biriyim. Her şeyi kafama takıyorum. Bir kötü huyum da herkesin derdine deva olmak için çırpınmam.

Herkes seni seksi buluyor. Sen de seksi buluyor musun?

Tabii ki seksiyim. Bedenimi, tenimi seviyor ve beğeniyorum.

 

 

Kim Kardashian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklam

3. SAYFA