SON DAKİKA
reklam
reklam
reklam

Badem gibi gözlere kavuşmak artık mümkün

Son yıllarda estetik cerrahi operasyonlarda büyük ameliyatlar yerine küçük ve doğal dokunuşlar yeni trend olmaya başladı. Badem göz estetiği de bunlardan bir tanesi. İşte badem göz estetiği hakkında merak edilenler...

badem gibi gözlere kavuşmak mümkün ile ilgili görsel sonucu

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Altuğhan Cahit Vural badem göz estetiği olarak adlandırılan işlemin de bu trendlerden bir tanesi olduğunu ifade etti. Lokal anestezi altında da uygulanabilen badem göz estetiği için alt ve üst göz kapağına müdahale edildiğini söyleyen Op.Dr. Altuğhan Vural, "Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için birtakım farklı göz çevresi bakım ürünleri kullanılabilir. Ancak bunlar sürekli kullanılması gereken ürünlerdir. Uzun süre kalıcılık istenildiği takdirde göz çevresi estetiği doğru tercih olacaktır" dedi. 

BADEM GÖZ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Operasyonun yaklaşık olarak 30-60 dakika arasında sürdüğünü belirten Op.Dr. Altuğhan Vural şu bilgileri verdi: "Göz bölgesinde dış kenarlar lokal anestezi ile uyuşturularak işleme başlanır. Uygulama yapılacak bölgeler kalemle işaretlenir. Operasyonda göz kenarları yukarı doğru taşınır ve fazla olan deri varsa alınır. Uygulama sırasında lokal anestezi ile yapıldığından dolayı hastayla konuşmak mümkündür. Uyanıktır, sadece işlem yapılan bölgeleri hissetmez. Yaklaşık 1 saatin sonunda işlem biter ve uygulama yapılan bölgeler çok ince dikiş malzemesiyle dikilir. Estetik şekilde dikim olur. Takiben ortalama 4 gün sonra dikişler alınır ve yerlerinde iz kalmaz." 

 

 

AYNI GÜN TABURCU OLUNABİLİYOR

Hastanede yatış gerektirmeyen bu operasyon sayesinde hastanın aynı gün taburcu edildiğini ve evine gidebildiğini söyleyen Op.Dr. Altuğhan Vural, "Düşük göz yapısı kişiyi daha yorgun, mutsuz ve yaşlı gösterir. Bu durum da kişiyi sosyal ve psikolojik olarak etkiler. Badem göz estetiği sonrasında kişilerin bakışları daha dinamik olup karşı tarafla iletişime geçerken kendilerini sosyal ve psikolojik olarak daha rahat hissederler. Badem göz estetiği bir operasyon olmakla birlikte sonuçları kalıcıdır. Yaz-kış rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur" diye konuştu.

 

 

 

reklam

3. SAYFA